טייח מדפים וגלזורה שקופה

אביגיל א', 31/03/2019 - 08:46

היי קרמקאים. אני עובדת במקום שמייצר עבודות יד בקרמיקה למכירה.                                                            לאחרונה נחשפתי לטייח מדפים והתחלנו להשתמש בו, הוא אכן שומר יותר טוב על המדף אבל הופיעו על חלק מהכלים. ובחלק מהשריפות נקודות לבנות קטנות שדי הורסות את הכלי ומכערות אותו. מוכר לכם? זה יכול להיות מהטייח שמתפורר תוך כדי שריפה ומתעופף על כלים?

וגם אנחנו שורפים בשריפה נמוכה והכלים בגלזורה השקופה (מבריקה ממינרקו) פשוט נסדקים בשריפה מן חרצים כאלה הכלים אמנם נמכרים כי אנשים חושבים שככה זה. אבל אני יודעת שזה אמור להיות פלטה חלקה ללא סדקים. יודעים למה זה קורה? מה אפשר לעשות עם זה?

 אשמח לשמוע זה יעזור מאוד. תודה!

טייח תנורים

נכתב ע"י נץ ביום ד', 03/04/2019 - 23:54.

לפי התאור שלך על נקודות לבנות שנשרו מהמדף ונדבקו לכלים יש לי החשש שאת המדפים מרחת בשני צידי המדף האם זה מה שעשית? טייח תנורים שומר על המדף ומונעה הדבקות הכלים למדף אבל אותו יש למרוח רק על פני המדף עליו מונחים הכלים .אם הוא נדבק לתחתית הכלי זה קורה כאשר לא מנקים את תחתית הכלי המוצבת על המדף מזיגוג לפני ההכנסה לתנור.לעניין הסדקים הזיגוג מאוד יתכן והזיגוג לא מתאים לחומר שאת משתמשת והוא לא מתכווץ יחד עם החומר בצורה נכונה.מציע לך לנסות גלזורה למריחה של דנקן (ירוקה)זו גלזורה שקופה שמיושמת במריחה .ונותנת תוצאות מעולות של שטח כלי חלק ומבריק ללא סדקים ומתאימה לשריפה נמוכה וגבוהה

אבי נץ

קודם כל תודה רבה.  דבר שני

נכתב ע"י אביגיל ביום ג', 16/04/2019 - 11:04.

קודם כל תודה רבה. 

דבר שני אני אכן הנחתי אולי מדובר בחלקיקים שנשרו מהמדף אבל לא ציפיתי את המדף משני צדדיו וגם אני מקנה את הצד התחתון של המדף לפני הכנסתו לתנור (כנריאה לא מספיק ) אבל רציתי לדעת אם זה קרה פה לעוד אנשים. אני עוד מנסה להבין מה ימנע את זה.

בנוגע לגלזורה השקופה גיליתי כי אם אני שורפת בשריפה של 1120 בערך הגלזורה שקופה יוצאת פלס וללא סדקים כמובן שזה רק לתנור גזורה שקופה כי הטמפ לא מתאימה לכל הגלזורות.

אביגיל

Drupal theme by Kiwi Themes.